پشتیبانی

اگر در فهم هر چیزی مشکل داشته، و به کمک نیاز دارید یا به سادگی سئوالاتی برای پرسیدن دارید (مربوط به سیستم)، به یاد داشته باشید که خرید شما شامل پشتیبانی هم می شود.

ما برای پاسخگویی شما اینجا هستیم ، می توانید با ما تماس بگیرید:

www.StrategyQuant.com/contactus

کپی رایت

تمامی حقوق محفوظ است

نرم افزار جادوگر اکسپرت، استراتژی های انعامی و محتوای این کتاب شامل حقوق کپی رایت می باشند.

شما فقط با مجوز معتبر می توانید از آنها استفاده کنید.

هیچ بخشی از این نشریه بدون کسب مجوز کتبی قبلی از مولف  ممکن نیست باز تولید شود، در یک سیستم بازیابی ذخیره شود یا انتقال یابد

به هر شکل و یا به هر وسیله ای – از جمله الکترونیکی، مکانیکی، فتوکپی، ضبط، اسکن و یا غیر از این موارد .

© 2012-2013 مارک فریک، SonarBytes با مسئولیت محدود

افشای ریسک

بیانیه افشاگری ریسک

معامله در هر نوع بازار مالی شامل ریسک است. این راهنما تقاضا و پیشنهاد خرید / فروش هیچ محصول مالی نیست. مطالب این راهنما فقط برای مقاصد خبر رسانی عمومی است.

هرچند تمام تلاش ها برای اطمینان از صحت و دقت انجام شده، اما مولف هیچ گونه ضمانت صریح  یا ضمنی برای صحت و دقت آن ارائه نمی دهد. مولف هیچ مسئولیتی در قبال خطا و یا غفلت و از قلم افتادگی را قبول نمی کند. تمام نمونه ها فقط به منظور توضیح ارائه شده و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری تفسیر شوند.

هیچ نمایش نتایج  فرضیه و تئوری نمی تواند هر حساب و یا معامله گر را با احتمال رسیدن به سود یا زیانی شبیه به آنچه که در این کتابچه بحث شده است، را ایجاد کند. صحت و درستی عملکرد در گذشته نمی تواند موید صحت عملکرد در آینده باشد.

اطلاعات ارائه شده در این کتابچه برای توزیع و یا استفاده از هر شخص یا نهادی در هر حوزه قضایی یا کشور که در آن توزیع چنین اطلاعاتی یا استفاده از آن خلاف قانون یا مقررات است و یا این چنین موضوعی نیاز به ثبت نام مولف در چنین حوزه های قضایی و  یا کشور را داشته باشد، نیست.

نمایش نتایج  فرضیه و تئوری دارای محدودیت های ذاتی هستند ، برخی از آنها در زیر ذکر شده اند. هیچ نمایش نتایج  فرضیه و تئوری نمی تواند هر حساب را با احتمال رسیدن به سود یا زیانی شبیه به آنچه که نشان داده شده، را ایجاد کند. در حقیقت، تفاوت های متداولی بین نتایج عملکرد فرضیه و تئوری و نتایج واقعی که در متعاقبا بوسیله هر سیستم تجاری خاص حاصل می شود، وجود دارد.

یکی از محدودیت های نتایج عملکرد فرضیه و تئوری، این است که آنها به طور کلی با سود پیش بینی و قطعی شده آماده می شوند. علاوه بر این، معاملات فرضیه و تئوری شامل ریسک مالی نیست و هیچ رکورد تجاری فرضی نمی تواند به طور کامل تاثیر ریسک مالی در معاملات واقعی را در حساب کاربری خود داشته باشد.

به عنوان مثال، توانایی مقاومت در برابر زیان یا پیروی از یک برنامه تجاری خاص، به رغم زیان تجاری، نکات مهمی هستند که همچنین می توانند بر نتایج تجاری تاثیر بگذارند. عوامل متعدد دیگر مربوط به بازار به طور کلی و یا اجرای هر برنامه تجاری خاص وجود دارد که نمی تواند به طور کامل در تهیه نتایج حاصل از نمایش نتایج فرضی به حساب آید. همه اینها می توانند بر نتایج واقعی تجارت تاثیر بگذارد.

سلب مسئولیت ضروری دولت ایالات متحده – کمیسیون معاملات آتی کالا، معاملات آتی، ارز و اختیارات دارای پاداش بالقوه بالایی هستند، اما همچنین خطر بالقوه بالایی را هم دارند. شما باید از خطرات آگاه باشید و مایل باشید که آنها را به منظور سرمایه گذاری در بازارهای آینده و اختیارات بپذیرید. با پولی که نمی توانید از دست بدهید معامله نکنید. این نه تقاضا و نه پیشنهاد خرید یا فروش معاملات آتی  یا اختیارات است. هیچ نمایش نتایج  فرضیه و تئوری نمی تواند هر حساب را با احتمال رسیدن به سود یا زیانی شبیه به آنچه که در این  وب بحث شده است ، را ایجاد کند. عملکرد گذشته هر سیستم یا روش تجاری، لزوما نشانگر نتایج آینده نیست.

CFTC RULE 4.41  (قانون 4.41 کمسیسون معاملات آتی کالا ایالت متحده)- نتایج فرضیه و تئوری و یا مدلسازی عملکردی دارای محدودیت های خاصی هستند. بر خلاف یک رکورد از نمایش عملکرد واقعی، نتایجی شبیه سازی شده، بازرگانی واقعی را نشان نمی دهند. همچنین، از آنجا که معاملاتی ناکام مانده و ممکن است اجرا نشوند، نتایج ممکن است تحت تأثیرات مثبت و یا منفی بدلیل برخی از عوامل موثر در بازار مانند عدم قابلیت نقد شوندگی قرار گیرد. به طور کلی، برنامه های شبیه سازی معاملاتی نیز به این موضوع اهمیت می دهند که آنها با سودهای از پیش تعیین و قطعی شده طراحی شده اند. هیچ نمایش فرضیه ای وجود ندارد که هر حساب کاربری را تبدیل به حسابی نماید که کسب سود یا زیان های مشابه آنچه که نمایش داده است، باشد .

توافقنامه مجوز نرم افزار

این سند قانونی توافق بین شما، بعنوان کاربر نهایی (‘کاربر’) و شرکت  Sonarbytes Ltd (‘مولف’) می باشد.

توافق – با نصب جادوگر اکسپرت («نرم افزار»)، کپی کردن نرم افزار و / یا کلیک کردن بر دکمه I Agree”” در هنگام نصب، شما با تمام شرایط این موافقتنامه مجوز نرم افزار («موافقت نامه») موافقت می کنید. اگر شما با تمام شرایط این موافقتنامه موافق نیستید، بر روی دکمه “I Do Not Agree” کلیک کنید و / یا نصب، کپی یا موارد دیگر جهت استفاده از این نرم افزار را انجام ندهید.

مالکیت معنوی– نرم افزار و هرگونه موارد مرتبط با آن تحت حمایت قانون کپی رایت می باشد. بسته یک محصول اختصاصی و متعلق به مولف است. مولف دارای مالکیت عنوان کتاب و حق کپی رایت برنامه نرم افزاری و مواد مرتبط با آن است. شما تصدیق می کنید که مولف صاحب همه حقوق، عنوان و منافع آن و  نرم افزار، از جمله شروط تمام حقوق مالکیت معنوی می باشد. “حقوق مالکیت معنوی” به معنای تمام و هر حقوق موجود از زمان ثبت قانونی به لحاظ حقوق ثبت اختراع، قانون کپی رایت، قانون محرمانگی تجاری، قانون علامت تجاری، قانون رقابت ناعادلانه، و هر و همه گونه حقوق مالکیت دیگر، و هر و همه گونه اعمال، تمدید، گسترش و استرداد بر آن، در حال حاضر و یا بعد از این در اثر نیرو و اثر جهانی می باشد. شما موافقت میکنید که اصلاح، انطباق، ترجمه، تجزیه، مهندسی معکوس، مجزا کردن یا هر گونه تلاش دیگر برای نتیجه گیری ازکد منبع  نرم افزار انجام ندهید.

ثبت– این برنامه نه نرم افزار رایگان است و نه مالکیت عمومی دارد. استفاده از آن مستلزم داشتن مجوز معتبر است

اعطا کردن– بدینوسیله مولف به شما مجوز غیر انحصاری و غیر قابل انتقال برای استفاده از نرم افزار با پرداخت هزینه مجوز تا تاریخ انقضاء مجوز (در صورت وجود) را اعطا می کند. مولف هیچ تضمینی بابت مداومت ، قیمت، کاربرد یا محتوای به روز رسانی ها یا تغییرات در آینده را بابت نرم افزار نمی دهد. این نرم افزار فقط برای دانلود به صورت الکترونیکی در دسترس شما قرار می گیرد.

استفاده کاربر از نرم افزار محدود به استفاده از یک شاسی سخت افزاری تنها در یک واحد پردازش مرکزی می باشد، و یا می تواند در تعداد زیادی از شاسی ها یا واحدهای پردازش مرکزی، که کاربر ممکن است هزینه مجوز مورد نیاز را پرداخت کرده باشد، استفاده شود.

شما ممکن نیست: به افراد دیگر اجازه استفاده از نرم افزار را  دهید به جز موارد ذکر شده در بالا؛ ترجمه، مهندسی معکوس، تجزیه، از رمز خارج کردن، مهندسی معکوس، مجزا کردن ( به جز در مواردی که قوانین قابل اجرا به طور خاص این محدودیت را ممنوع می کند)، و یا ایجاد کارهای مشتق شده بر اساس نرم افزار؛ کپی نرم افزار (به جز برای اهداف پشتیبان سازی)؛ اجاره نرم افزار، اجاره استفاده از نرم افزار، انتقال، واگذاری، صدور زیر مجوز و یا در غیر این صورت انتقال حقوق به نرم افزار؛ یا حذف هر گونه اطلاعیه ها یا برچسب های اختصاصی در نرم افزار.

اخطار ضمانت نامه –  نرم افزار مشروط بر  “همانطور که هست” می باشد، بدون هر گونه ضمانتی، از جمله بدون محدودیت ضمانت تجاری، مناسب برای یک هدف خاص و عدم نقض می باشد. تمام ریسک در نتیجه کیفیت و عملکرد نرم افزار از سوی شما تحمیل می شود.

محدودیت مسئولیت –  تحت هیچ شرایطی و تحت هیچ نظریه قضایی، قرارداد، و یا دیگر موارد، مولف یا تامین کنندگان آن و یا فروشندگان دیگر مسئولیتی در قبال شما یا هر شخص دیگر برای هر گونه عواقب غیرمستقیم و غیر معمول، خاص، حادثه یا ناخواسته یا جبران خسارت هر شخصیت مشمول، بدون محدودیت، خسارت ناشی از ضرر و حسن نیت، توقف کار، خرابی کامپیوتر یا بد عمل کردن دستگاه، و یا هر گونه و هر نوع خسارت تجاری یا زیان های تجاری، ندارند. در هیچ شرایطی مولف مسئول هرگونه خسارت موارد افراطی از لیست قیمت مولف برای تأیید پروانه نرم افزار، حتی اگر مولف از احتمال اینگونه خسارات، یا هرگونه تقاضایی از هر طرف دیگر اطلاع داشته باشد، نخواهد بود. این محدودیت مسئولیت در مورد مسئولیت مرگ یا آسیب شخصی طبق قانون قابل اعمال که این محدودیت را ممنوع کرده، نمی شود. علاوه بر این، برخی از کشورها انحصار یا محدودیت آسیب های احتمالی یا جبران ناپذیر را مجاز نمی شناسند، بنابراین این محدودیت و انحصار ممکن است به شما اعمال نشود.

فسخ –  چنانچه شما مرتکب قصور در اجرای محدودیت های توضیح داده در بالا شوید این مجوز به صورت اتوماتیک متوقف خواهد شد . در فسخ ، شما باید تمام نسخه های نرم افزار را در قالب الکترونیکی یا در شکل دیگر، از جمله هر نسخه ای روی نوارهای پشتیبان یا رسانه های دیگر را از بین ببرید. پس از فسخ این مجوز به هر دلیلی، شما حق ندارید تمام یا بخشی از هر گونه هزینه مجوز پرداخت شده را مطالبه نمایید.

1-1 جادوگر اکسپرت چیست؟

جادوگر اکسپرت برنامه ای است که شما را قادر به ایجاد استراتژی معاملاتی تان به صورت مجموعه ای از شرایط منطقی و قوانین، بدون برنامه ریزی کرده و سپس آن را به اکسپرت واقعی برای متاتریدر4 تبدیل می کند.

هر استراتژی معاملاتی شامل مجموعه ای از قوانین معاملاتی می باشد.

قبل از اینکه ساخت اکسپرت خود را شروع کنید باید دقیقا بدانید که یک اکسپرت چگونه معامله می کند –  چه زمانی باید بخرد و یا بفروشد و چه زمانی باید معاملات باز را ببندد.

قانون معاملات به شکل زیر است:

IF (Condition is True) THEN Make some action.

اگر (شرط درست باشد) آنگاه برخی از کارها را انجام بده.

بخش شرط می تواند هر گونه مقایسه، به عنوان مثال CCI> 0، یا EMA (10) میانگین متحرک EMA (20) را به سمت بالاقطع کند.  بخش انجام دادن و عمل می تواند سفارش جدید باز کرده و  یا سفارش موجود باز را ببندد.

بنابراین قانون معامله می تواند به شکل مثال زیر باشد:

IF (Current Hour = 8 and CCI(50) > 0 and No position is open) THEN Enter at Market with Stop Loss: 50 pips and Profit Target: 50 pips

اگر ساعت 8 باشد و CCI با مقدار پارامترر 50 بزرگتر از 0 باشد و هیچ معامله بازی موجود نباشد آنگاه یک معامله با حد ضرر 50 پیپ و حد سود 50 پیپ وارد کن.

هنگامی که قوانین معاملاتی تان را می دانید می توانید به راحتی آنها را در برگه قوانین جادوگر اکسپرت تعریف کنید:

شما می توانید از تعداد نامحدودی از قوانین استفاده کنید، به عنوان مثال یک قانون برای ارسال معاملات خرید و دومی برای  ارسال معاملات فروش.

مهم !!!

لطفا جادوگر اکسپرت را  به صورت  استاندارد در مسیر C: \ Program Files directory نصب نکنید!

با این روش ممکن است نرم افزار به درستی کار نکند، زیرا تنظیمات امنیتی ویندوز اجازه نمی دهد برنامه درون  فایل های داده خود بنویسد.

در عوض آن را در هر درایو یا دایرکتوری معمول روی دیسک نصب کنید، مانند C: \ EAWizard یا
C: \ Trading \ EAWizard

2-1. سیستم مورد نیاز

جادوگر اکسپرت یک اکسپرت نیست، یک برنامه معمولی (فایلEXE  ) برای مایکروسافت ویندوز است و بر روی تمام رایانه های استاندارد با اتصال اینترنت اجرا می شود.

کمترین سیستم مورد نیاز:

 • پردازنده 1.2 گیگاهرتزی
 • 512 مگابایت RAM
 • 200 مگابایت فضای هارد دیسک
 • سیستم عامل Windows XP، Vista، Windows 7 یا Windows 8

مهم !!!

لطفا جادوگر اکسپرت را  به صورت  استاندارد در مسیر C: \ Program Files directory نصب نکنید!

با این روش ممکن است نرم افزار به درستی کار نکند، زیرا تنظیمات امنیتی ویندوز اجازه نمی دهد برنامه درون  فایل های داده خود بنویسد.

در عوض آن را در هر درایو یا دایرکتوری معمول روی دیسک نصب کنید، مانند C: \ EAWizard یا
C: \ Trading \ EAWizard

3-1. نصب

جادوگر اکسپرت همراه با نصب خودکار معمولی می باشد، شما فقط فایل نصب EXE را دانلود کرده و اجرا کنید و سپس مراحل نصب خودکار را دنبال کنید.

مهم !!!

لطفا جادوگر اکسپرت را  به صورت  استاندارد در مسیر C: \ Program Files directory نصب نکنید!

با این روش ممکن است نرم افزار به درستی کار نکند، زیرا تنظیمات امنیتی ویندوز اجازه نمی دهد برنامه درون  فایل های داده خود بنویسد.

در عوض آن را در هر درایو یا دایرکتوری معمول روی دیسک نصب کنید، مانند C: \ EAWizard یا
C: \ Trading \ EAWizard

آنچه ما یاد خواهیم گرفت:

 • چگونگی ساختن شرایط برای قوانین اجرای معامله
 • نحوه باز کردن سفارش جدید
 • نحوه بستن یک سفارش باز

در این آموزش، ما یک استراتژی ساده را خواهیم ساخت که EMA سریع EMA کندتر را قطع می کند.

استراتژی تقاطع  EMA استراتژی ساده و محبوب برای ورود به بازار است، زمانی که EMA سریع EMA کندتر را  قطع می کند؛ ما در جهت تقاطع وارد معامله می شویم. استراتژی می تواند به خوبی در بازار  روند دار کار کند؛ نتایج در بازارهای نوسانی بسیار خوب نیستند.

استراتژی از دو میانگین متحرک نمایی در نمودار، همانطور که شما در تصویر بالا می توانید ببینید، استفاده می کند.

قوانین معاملاتی عبارتند از:

 • زمانیکه EMA سریع EMA کندتر را به سمت بالا قطع کرد، وارد معامله خرید شوید
 • زمانیکه EMA سریع EMA کندتر را به سمت پایین قطع کرد، وارد معامله فروش شوید

هیچ حد ضرر یا حد سودی تعریف شده ای وجود نخواهد شد. در این استراتژی تمام وقت معامله باز خواهد ماند، مگر وقتی که تغییر وضعیت بین شرایط خرید و فروش به وجود آید.

1-2. مرحله 1 : ایجاد استراتژی خالی جدید

جادوگر اکسپرت را باز کنید و بر روی New در منوی بالای نرم افزار کلیک کنید و استراتژی خالی را انتخاب کنید. سپس به برگه استراتژی بروید و استراتژی جدید EMA cross را نام گذاری کنید.

استراتژی شامل قوانین معاملات است که به اکسپرت می گوید چه وقت خرید یا فروش انجام دهد، چه وقت یک معامله باز را ببندد، و غیره. گام بعدی ما تعریف قوانین معاملاتی برای استراتژی مان می باشد. به برگه قوانین معاملاتی بروید.

توجه کنید!

قوانین معاملات پایه و اساس ساختمان استراتژی است. قبل از اینکه شما شروع به ساختن استراتژی تان کنید، نیاز است که بدانید چگونه معامله کنید – چه زمانی باید معامله جدید باز کنید و چه زمانی آن را ببندید.

هنگامی که قوانین معاملات خود را می دانید آنگاه می توانید آنها را به صورت CONDITION و ACTION تعریف کنید. و این تعریف ساده است، هنگامی که شرایط ( CONDITION) درست است، عمل( ACTION) اجرا می شود.

شرایط می تواند هر چیزی باشد، به عنوان مثال CCI> 0، و یا بعنوان مثال استراتژی مورد نظر ما قطع شدن EMA(20)  توسط  EMA (10) به سمت بالا می باشد. عمل می تواند ارسال یک سفارش جدید یا بستن یک سفارش باز موجود باشد.

ابتدا قانون ارسال سفارش خرید را تعریف می کنیم. روی قانون 1 دوبار کلیک کنید و نام آن را به “Go long” تغییر دهید.

سپس بر روی Add new در سمت راست صفحه کلیک کنید تا پنجره محاوره شرط باز شود.

در اینجا ما باید قاعده مان را تعیین کنیم. به یاد داشته باشید، اگر EMA سریع (با دوره 10) بالاتر از EMA کندتر (با دوره 20 ) بوده و آن را قطع کند ما باید سفارش خرید باز کنیم.

ما با قسمت سمت چپ شروع میکنیم. شما EMA را در زیر عنوان شاخص های لیست شده پیدا خواهید کرد. شما همچنین می توانید “EMA” را در فیلد جستجو در بالای صفحه برای جستجوی شاخص با استفاده از نام آن تایپ کنید.

کادر انتخاب شاخص ها را باز کرده و میانگین متحرک نمایی را انتخاب کنید. اکنون برای قسمت راست هم همین کار را انجام دهید.

ما باید عملگر بین دو مقدار را نیز با مقدار نقاطع به سمت بالا  “Crosses above” تنظیم کرده ایم.

توجه داشته باشید که هر دو شاخص (در سمت چپ و راست) دارای پارامترهای خاص خود هستند. ما باید این پارامترها را تغییر دهیم تا تعریف شرایط ما به پایان برسد.

ما می خواهیم زمانی که EMA سریع از EMA کندتر بالاتر می رود، سفارش خرید ارسال شود. در این مورد ما از دوره 10 برای EMA سریع و دوره 20 برای EMA کندتر استفاده می کنیم. بنابراین در داخل کادر دوره کلیک کنید و آن را به 10 برای EMA چپ و 20 برای EMA سمت راست تغییر دهید.

نتیجه همانند تصویر زیر ظاهر خواهد شد. روی OK کلیک کنید و پنجره محاوره را ببندید.

ما فقط شرط IF را مشخص کردیم، حالا باید عمل بعد از THEN را مشخص و تعیین کنیم – این بخش عمل است که زمانی که شرایط درست باشد فعال می شود. روی دکمه “Add new” در بخش THEN کلیک کنید.

این کار پنجره محاوره “Add action” را باز خواهد کرد.

قبل از هر چیز باید معامله فروش را ببندیم. اگر شما متوجه نمیشوید که چرا باید این کار انجام شود، تصور کنید که اکسپرت ما چگونه معامله خواهد کرد – همیشه در حالت معامله باز قرار دارد. بنابراین ممکن است اکسپرت زمانی که یک سیگنال خرید دریافت می کند، یک سفارش فروش باز داشته باشد. ما می خواهیم معامله را معکوس کنیم، بنابراین ما باید ابتدا معامله فروش را ببندیم و سپس یک معامله خرید باز کنیم.

بر روی مدیریت سفارش کلیک کرده و گزینه “Close position” را انتخاب کنید.

بستن یک معامله باز ساده است، شما فقط باید شماره Magic Number معامله را وارد کنید.

توجه کنید!

هر سفارشی باید از شماره انحصاری خود استفاده کند. این شماره به اکسپرت کمک می کند تا سفارش را شناسایی و به آن دسترسی پیدا کند.

ما می توانیم از هر مقداری برای این شماره، تا زمانی که منحصر به فرد است، استفاده کنیم. در این مثال تصمیم گرفتم از 100 برای سفارشات خرید و 200 برای سفارش فروش استفاده کنم.

بنابراین در اینجا ما با شماره 200 که یک سفارش فروش است، معامله را خواهیم بست. اگر دستور فروش وجود نداشته باشد هیچ اتفاقی نمی افتد، عمل نادیده گرفته می شود.

پس از کلیک کردن روی OK و بسته شدن پنجره محاوره  ما می توانیم بینیم که فقط عمل و اقدام بستن معامله را اضافه کردیم. حالا ما یک عمل دیگر برای باز کردن یک معامله خرید جدید اضافه خواهیم کرد. با کلیک دوباره بر روی “Add new” و یک بار دیگر پنجره محاوره “Add action”  باز می شود.

در اینجا ما ورود به بازار  (Enter at Market) را انتخاب خواهیم کرد و شماره انحصاری را برای معاملات خرید به 100 تغییر می دهیم.

همه کار همین است، ما می توانیم پنجره محاوره را ببندیم.

ما فقط نیمی از استراتژی مان را تعریف کرده ایم – یک قانون کامل برای ارسال معاملات خرید.

قانون خرید زمانی فعال خواهد شد که EMA (10)  بالاتر از EMA (20) قرار گرفته باشد و معاملات فروش باز را خواهد بست و سفارش خرید جدیدی باز می کند.

اکنون ما می توانیم تمام پروسه را برای قانون فروش تکرار کنیم، اما یک راه ساده تر وجود دارد. ما می توانیم قانون موجود را تکثیر کرده و فقط آن را اصلاح کنیم. با این روش ما می توانیم در زمان و انجام کار زیاد صرفه جویی کنیم.

بر روی کلید “Clone this rule” کلیک کنید.

این کار یک کپی از اولین قانون ما ایجاد خواهد کرد. بیایید نام آنرا به “Go short”  تغییر نام دهیم.

شما می توانید ببینید که قانون جدید یک کپی دقیق از قانون خرید است، بنابراین ما باید شرایط را تغییر دهیم. بر روی شرایط “EMA(10)[1] crosses above EMA(20)[1]”  در پنجره IF  دوبار کلیک کنید.

این گزینه پنجره محاوره ویرایش شرایط را باز می کند. از آنجا که این قانون معاملات فروش است، ما می خواهیم، زمانی که EMA سریع از EMA کندتر پایین تر می رود، معامله فروش باز کنیم. بنابراین ما باید عملگر را از “crosses above” به “crosses below” تغییر دهیم.

ما همچنین باید عمل THEN را تغییر دهیم. روی خط “Close position” در قوانین THEN دوبار کلیک کنید. ما باید آن را برای بستن معاملات با شماره منحصر بفرد 100 (که برای سفارش خرید است) تنظیم کنیم، بنابراین مقدار شماره “Magic number” را به 100 تنظیم کنید.

همچنین باید جهت باز شدن معامله را در قانون THEN از خرید به فروش تغییر دهید. بنابراین بر روی “Enter at market”  دوبار کلیک کنید و جهت را به “Short” و همچنین “Magic number” را به 200 تغییر دهید (به یاد داشته باشید، ما برای سفارشات فروش از شماره 200 استفاده می کنیم).

استراتژی کامل است ما می توانیم رئوس مطالبی را که تا کنون انجام داده ایم را تکرار کنیم.

ما یک قانون “Go long” را تعریف کردیم که زمانی که EMA سریع از EMA  کندتر با سرعت به سمت بالا حرکت می کند فعال می شود. این قانون اول معامله فروش باز فعلی “Short position” را بسته و معامله خرید “Long position” را باز می کند.

سپس ما قانون “Go short” را تعریف کردیم که زمانی که EMA سریع زیر EMA کندتر قرار می گیرد، فعال می شود. ابتدا معاملات خرید باز فعلی “Long position” را بسته و یک معامله فروش “Short position” را باز می کند.

حالا که ما این کار را تمام کردیم، می توانیم استراتژی جدید خود را به صورت اکسپرت ذخیره کنیم. ما به برگه کد منبع تغییر وضعیت داده  و نوع کد منبع را به اکسپرت برای متاتریدر4 “Expert advisor for Metatrader4(.MQ4)” تغییر خواهیم داد.

ما بلافاصله می توانیم کد اکسپرت استراتژی را که اندکی پیش ایجاد کرده ایم، را ببینیم.

حالا همه کاری که ما باید انجام دهیم این است که آن را در دایرکتوری “MetaTrader4/experts” ذخیره کنیم و اکسپرت جدید ما آماده برای آزمایش و یا معامله واقعی می باشد.

هنگامی که شما اکسپرت جدید خود را در متاتریدر4 کامپایل می کنید، می توانید تعدادی هشدار در زمان کامپایل را مشاهده کنید، مانند تصویر زیر.

این طبیعی است، هیچ چیز اشتباهی در اکسپرت نیست!

هشدارها فقط به این دلیل است که جادوگر اکسپرت از کتابخانه ای از توابع استفاده می کند که در هر اکسپرت کپی می شوند، اما هر اکسپرت از تمام این توابع استفاده نمی کند.

هشدار فقط به این معنی است که برخی از توابع استفاده نشده و در فایل کامپایل شده استفاده نخواهند شد.

در نسخه جدید 2 یک پارامتر با عنوان  VerboseMode اضافه شده است. این گزینه گزارش تمام عملکردهای برنامه را تمام فراخوانی های مهم توابع را فعال می سازد. طوری که پیدا کردن این موضوع که چرا بعضی از کارها آنطور که انتظار می رود انجام نشده، ممکن خواهد بود.

پارامتر VerboseMode می تواند سه مقدار داشته باشد:

 • 0 – حالت گزارش نویسی خاموش است، اکسپرت فقط حداقل پیام ها را در گزارش می نویسد
 • 1 – حالت گزارش نویسی روشن است، و اطلاعات در فایل استاندارد گزارش اکسپرت در MT4 نوشته می شود
 • 2 – حالت گزارش نویسی روشن است و در یک فایل مخصوص گزارش ها نوشته می شود.
  وقتی بک تست انجام می شود فایل های گزارش در پوشه {MT4} \ tester \ files ایجاد می شوند، در طی معاملات فایل های گزارش در پوشه {MT4} \ experts \ files ایجاد می شوند.

هنگامی که شما هر اکسپرت را اجرا می کنید می توانید متوجه شوید که اکسپرت حاوی تعدادی پارامتر قابل تنظیم می باشد که به شما اجازه می دهد تا آن را پیکربندی کرده یا یا با مقادیری که مناسب به نظر می رسند بهینه سازی کنید.

چگونه میتوانیم پارامترها را به اکسپرتی که توسط جادوگر اکسپرت ساخته شده است اضافه کنیم؟ این کار خیلی ساده است

شاید متوجه شدید که برگه استراتژی در جادوگر اکسپرت شامل بخش پارامترهای استراتژی است. این قسمت جایی است که ما می توانیم پارامترهای اکسپرت را تعریف کنیم.

برای افزودن یک یا چند پارامتر روی دکمه “Add new”  کلیک کنید. شما می توانید نام، نوع آن (عدد صحیح، اعشاری، منطقی یا رشته ای) را تغییر دهید و مقدار پیش فرض را مشخص کنید. اجازه دهید یک پارامتر با نام TrailingStopInPips را از نوع int و مقدار پیش فرض 50 تعریف کنیم. شبیه این خواهد بود.

حالا ما یک پارامتر داریم، اما در هیچ کجا استفاده نشده است. از آنجایی که این پارامتر برای شناور سازی حد ضرر است، ما می خواهیم از آن در سفارشات مان به همین منظور استفاده کنیم.

ما می توانیم به بخش قوانین معاملات تغییر موقعیت داده و هنگامی که سفارش مان را در بازار ایجاد یا ویرایش می کنیم، می توانیم شناوری حدضرر  را در آنجا تعریف کنیم. فقط روی دکمه کوچک سه نقطه در پارامتر Trailing Stop کلیک کنید.

این گزینه پنجره محاوره ” “Dialog Stop Trailing را باز می کند که در آن می توانیم گزینه های مختلفی را انتخاب کنیم و یکی از آنها استفاده از متغیر است.

به این ترتیب ما می توانیم به اکسپرت اجازه دهیم تا از متغیر شناوری حد ضرر در پارامتر که ما می توانیم تغییرش دهیم، استفاده کند.

توجه کنید!

دکمه سه نقطه در کنار هر پارامتر همیشه به شما اجازه می دهد یک پارامتر به جای مقدار ثابت تعیین کنید یا حتی یک پنجره محاورۀ پیکربندی جدید با گزینه های بیشتر باز کنید.

برای هر سفارش شما می توانید حد ضرر و حد سود خودش را مشخص کنید. برای ساده تر کردن کارها، این کار امکان پذیر است که یکبار حد ضرر و حد سود سراسری را بکار ببرید و اجازه دهید تا هر سفارش از آن استفاده کند.

حد ضرر و حد سود سراسری (Global SL/PT  ) را می توان در برگه استراتژی تعریف کرد.

در اینجا شما می توانید یا یک مقدار را به واحد pip وارد کنید، به عنوان مثال 40، و یا با کلیک بر روی دکمه سه نقطه تنظیمات پیشرفته تر را باز کنید .

به عنوان مثال، ما حد ضرر ( Stop Loss) را به عنوان مقدار ثابت به پیپ تعریف خواهیم کرد، اما بعد از پارامتر اکسپرت استفاده خواهیم کرد، بنابراین می توانیم بعدا مقدار را تغییر دهیم. برای حد سود ما از فرمول ساده
*2 ATR (10) استفاده خواهیم کرد.

بیایید اول Stop Loss را تعریف کنیم. از آنجا که ما می خواهیم از پارامتر اکسپرت استفاده کنیم، پارامتر جدید StopLossInPips را تعریف می کنیم و آنرا با مقدار پیش فرض 50 تنظیم می کنیم.

حالا ما به حد ضرر سراسری می رویم و بر روی دکمه سه نقطه کلیک می کنیم تا پنجره محاوره Stop Loss باز شود.

در اینجا ما گزینه استفاده از متغیر “Use from variable” را انتخاب می کنیم و متغیر خود را انتخاب می کنیم. بنابراین اکنون Global Stop Loss را با مقدار متغیر StopLossInPips تنظیم میکنیم.

بعد ما بر روی دکمه سه نقطه کنار کادر حد سود “Profit Target” کلیک می کنیم تا پنجره محاوره حد سود را باز کنیم.

و گزینه ATR based را با ضرایب صحیح انتخاب خواهیم کرد.

ما تقریبا به پایان کار رسیدیم، سطوح حد ضرر و حد سود سراسری را تعریف کردیم.

بیشتر از یک قدم دیگر برای انجام کار مانده!

ما SL / PT سراسری خود را تعریف کردیم، اما هیچ سفارشی در حال حاضر از آن استفاده نمی کند. برای استفاده آن در سفارش ها، ما باید به تنظیمات هر یک از دستورات مان رفته و بر روی آنها کلیک کنیم تا آنها را ویرایش کنیم و بر روی دکمه سه نقطه کنار Stop Loss و Profit Targetکلیک کنیم.

در پنجره محاوره ای که ظاهر می شود ما باید “Use global Stop Loss” و “Use global Profit Target”  را انتخاب کنیم. پس از آن سفارشات ما  SL/PT پیکربندی شده سراسری استفاده می کنند.

همه کار همین بود، اکنون سفارش ما از SL و TP سراسری تعریف شده استفاده خواهند کرد.

هر بار که یک سفارش ایجاد میکنید، باید مقدار حجم معامله ای که باید بخرید و یا بفروشید را شبیه تصویر زیر تعیین کنید.

ما می توانیم این کار را مانند همین روش انجام دهیم، اما پس از آن، اکسپرت ما همیشه با یک اندازه ثابت از حجم معامله خواهد کرد و تغییر آن دشوار خواهد بود.

خیلی بهتر و همچنین ساده تر است. تا به جای تنظیم مقدار  هر سفارش، از مدیریت سرمایه درون سازی شده استفاده کنیم ، بر روی دکمه کوچک در کادر مقدار کلیک کنید تا پنجره محاوره مقدار باز شود.

ما چند گزینه داریم – ما می توانیم مقدار (اندازه حجم معامله) را به عنوان یک عدد وارد کنیم، یا از یک متغیر استفاده کنیم یا از مدیریت سرمایه از پیش تعریف شده استفاده کنیم.

در اینجا ما فقط می گوییم که سفارش باید از مدیریت سرمایه از پیش تعیین شده استفاده کند، هر چه که  مقدار فرمول MM می باشد. شما می توانید آن را برای هر سفارشی مثل این تنظیم کنید.

مدیریت سرمایه را می توان در برگه استراتژی در برگه مدیریت سرمایه انتخاب کرد.

جادوگر اکسپرت در حال حاضر از دو حالت مختلف مدیریت سرمایه  برای انتخاب پشتیبانی می کند:

 • بدون مدیریت سرمایه – این حالت به نظر می رسد یک حالت بی فایده باشد، اما نکته این است که شما می توانید مدیریت سرمایه را برای تمام سفارشات با انتخاب این حالت تغییر دهید. معاملات با مقدار حجم ثابت، اساسی ترین حالت “مدیریت سرمایه” است.
 • با مدیریت سرمایه – با درصد ریسک ثابتی از  ارزش جاری سرمایه حساب – در این حالت اکسپرت با مقدار حجم رشد یافته از رشد حساب شما، معامله می کند. شما می توانید ریسک را به درصد تعیین کنید که حداکثر مقدار درصدی از حساب شما است که در هر معامله به خطر می افتد. بنابراین اگر شما 5٪ را تنظیم کنید، و یک معامله ضرر ده شود  هرگز بیش از 5٪ از دست نخواهید داد.

مدیریت سرمایه (MM) مقدار حجم معامله که درصد ریسک  ثابتی از مقدار ارزش جاری سرمایه حساب می باشد را از طریق مقدار حد ضرر محاسبه می کند.

به عنوان مثال، اگر حساب  000،10 دلاری داشته باشید و مایل هستید 4٪ از در هر معامله ریسک کنید، این بدان معنی است که شما در هر معامله 400 دلار (4٪ از 10000 دلار می شود 400 دلار) ریسک خواهید کرد.

مقدار حجم معامله به حد ضرر بستگی دارد. اگر سفارش شما از حد ضرر 50 پیپ استفاده کند، مقدار حجم معامله مقداری محاسبه خواهد شد، که اگر حد ضرر زده شود، فقط همین 400 دلار را از دست خواهید داد.

در این مورد، حجم معامله 0.8 لات است.

توجه کنید!

به یاد داشته باشید، برای استفاده از مدیریت سرمایه در معاملات خود، مقدار هر سفارش را  باید با “Use predefined money management” تنظیم کنید.

اکسپرت شما می تواند معاملات باز را به طور پویا کنترل کرده و زمانی که وضعیت به نفع شما نیست، آنها را ببندید.

درست مثل وقتی که وارد معامله می شوید، شما می توانید یک قانون برای بستن معامله ایجاد کنید تا در صورتی که شرایط داده شده مطابقت داشته باشد قانون اجرا شود.

اجازه دهید بگوییم  که ما در معامله خرید هستیم و اگر CCI (50) پایینتر از 0 قرار بگیرد، می خواهیم معامله را ببندیم. ما می توانیم یک قانون جدید خروج از خرید را تعریف کنیم و شرایط را مانند این تصویر تنظیم کنیم:

این بدان معنی است که وقتی ما در موقعیت خرید قرار داریم و CCI (50) کمتر از 0 باشد، قانون ما فعال خواهد شد. پس ما عمل خود را تعریف می کنیم:

بستن موقعیت با شماره انحصاری 11111. ما باید شماره انحصاری سفارش مان را که می خواهیم ببندیم را مشخص کنیم، در اینجا فرض می کنیم که سفارش خرید ما دارای شماره انحصاری 11111 است.

توجه کنید!

هر سفارش باید از شماره منحصر به فرد خود استفاده کند. شماره انحصاری به اکسپرت کمک می کند تا سفارش را شناسایی و اداره کند.

ما می توانیم از هر مقداری برای شماره انحصاری، تا زمانی که آن شماره منحصر به فرد است، استفاده کنیم.

ما نیاز نداریم که فقط مقادیر شاخص را در شرایط مان مقایسه کنیم. جادوگر اکسپرت به شما این امکان را می دهد تا شرایط را بر اساس سفارشات فعلی در حال اجرا هم ایجاد کنید.

این توابع در جعبه کنترل های ترکیبی استراتژی، در پنجره محاوره افزودن شرط (“Add condition”) قرار دارند.

برای مثال در اینجا شما می توانید یک شرط برای خروج از معامله  پس از میله های داده شده در معامله، و یا برای وارد نشدن به معامله زمانی که 2 معامله امروز پیش از این وجود داشته،  و غیره ایجاد کنید.

در تصویر زیر می توانید صحت و درستی شرط را در صورتی که معامله باز (در واحد پیپ ) 50 پیپ کمتراست، را ببینید. این بدان معنی است که ما بیش از 50 پیپ در ضرر هستیم.

ترکیب این شرط با عمل بستن سفارش و حد ضرری که شما مخفی کرده اید توسط کارگزار دیده نمی شود.

با استفاده از این قاعده، اکسپرت معامله را نظارت کرده و زمانی که مقدار ضرر معامله بیش از 50 پیپ می شود، آن را می بندد.

مدیریت شاخص های سفارشی در جادوگر اکسپرت

اگر می خواهید از یک شاخص استفاده کنید که هنوز در جادوگر اکسپرت وجود ندارد، می توانید آن را به عنوان یک شاخص سفارشی به برنامه اضافه کنید. روی دکمه مدیریت شاخص های سفارشی در نوار ابزار کلیک کنید.

این گزینه پنجره محاوره مدیریت نشانگر را باز خواهد کرد. در اینجا شما می توانید لیستی از تمام شاخص های سفارشی اضافه شده به برنامه را مشاهده کنید. اگر هنوز هیچ شاخص جدیدی اضافه نکرده اید، این لیست می تواند خالی باشد.

در اینجا چند انتخاب داریم:

 • وارد کردن شاخص های سفارشی جدید از وب سایت StrategyQuant
 • وارد کردن شاخص های سفارشی جدید از فایل های شاخص
 • تعریف کردن شاخص سفارشی خود به صورت دستی

ما در StrategyQuant یک لیست از شاخص های سفارشی سودمند را برای هر کسی که بخواهد دانلود نماید، نگه داری و به روز می کنیم.

برای دانلود تعاریف جدید به سادگی بر روی دکمه “Download new custom indicator definitions” کلیک کنید.

با این کار به سایت ما متصل شده و برای شاخص های سفارشی جدید سایت را بررسی می کند. اگر شاخص های جدیدی پیدا شوند، آنها را در یک لیست نمایش می دهد (نگاه کنید به زیر).

شما می توانید هر کدام از این شاخص ها را که می خواهید به برنامه اضافه شود، انتخاب کنید و بر روی دکمه “..Add selected.” کلیک کنید.

شاخص های جدید دانلود شده به برنامه اضافه شده اند ، شما هم اکنون می توانید از آنها در استراتژی های معاملاتی خود استفاده کنید.

توجه کنید!

شاخص های جدید نه تنها به جادوگر اکسپرت اضافه می شوند، بلکه فایل های نشانگر نیز از وب سایت ما دانلود شده و در پوشه “{EA Wizard}/custom_indicators” قرار می گیرند.

شما باید این شاخص ها را نیز به MetaTrader تان کپی کنید تا اکسپرت ها بتوانند از آنها استفاده کنند.

اگر شما شاخص های سفارشی تان را به صورت فایل داشته باشید، می توانید آنها را نیز به راحتی به جادوگر اکسپرت وارد کنید.

فقط فایل های شاخص خود را به پوشه “{EA Wizard}/custom_indicators” کپی کنید، سپس به مدیریت شاخص های سفارشی بروید و روی  “Recognize new custom indicators from files”  کلیک کنید.

جادوگر اکسپرت پوشه  custom_indicators خود را برای فایل های جدید بررسی خواهد کرد و مجددا پنجره محاوره وارد نمودن را نمایش می دهد.

شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک از این شاخص ها را می خواهید به برنامه اضافه کنید و بر روی دکمه “Add selected…” کلیک کنید.

همه کار همین بود، اکنون شما می توانید از آنها در برنامه استفاده کنید.

توجه کنید!

فقط فایل های شاخص با کد منبع (با شناسهmq4 .) می توانند به صورت خودکار شناسایی شوند. اگر کد منبع شاخص خود را ندارید (فقط فایل ex4 کامپایل شده را دارید)، شاخص شناسایی نخواهد شد.

شما هنوز هم می توانید این شاخص را به صورت دستی به جادوگر اکسپرت اضافه کنید.

شما همچنین می توانید شاخص های سفارشی جدید را به صورت دستی اضافه کنید، این کار نسبتا ساده است. با کلیک بر روی دکمه افزودن جدید “Add new” ، پنجره محاوره شاخص جدید سفارشی را باز کنید.

در اینجا شما می توانید هر شاخص را با تعیین کردن نام فایل آن، نام پارامترها و غیره تعریف کنید.

نام فایل مهمترین است – نام فایل باید نام دقیق فایل شاخص، بدون شناسه eq4. یا mq4. باشد.

اگر نام فایل نادرستی را وارد کنید، اکسپرت قادر نخواهد بود شاخص را شناسایی کند و شرط تعریف شده شکست خواهد خورد.

به عنوان نمونه، شاخص Aroon Up Down را تعریف می کنیم. نام فایل Aroon_Up_Down.mq4 است، بنابراین من به عنوان نام فایل Aroon_Up_Down را وارد می کنم.

نام های بلند و کوتاه شاخص فقط اسامی هستند که شاخص را با آن اسامی در جادوگر اکسپرت خواهید دید، و به طور کلی می تواند هر چیزی باشد.

مشخصه دیگر نوع بازگشتی است – ساده است – اگر شاخص درون نمودار قیمت کشیده شده باشد، مثلا میانگین متحرک، نوع بازگشتی قیمت است. اگر شاخص در ناحیه جداگانه زیر نمودار (مانند CCI، Momentum یا Stochastic) نمایش داده شود، آنگاه مقدار بازگشتی یک عدد است.

سپس ما باید پارامترهای شاخص را تعریف کنیم. هر شاخص دارای پارامترهای متعددی است که می تواند در متاتریدر پیکربندی شود. برای پیدا کردن پارامترهای شاخص ، به سادگی شاخص را در متاتریدر باز کنید و به برگه “Inputs” بروید.

ما می توانیم بینیم که شاخص Aroon Up Down ما دارای 3 پارامتر است، بنابراین ما می توانیم آنها را در جادوگر اکسپرت تعریف کنیم.

این شاخص همچنین می تواند مقادیر خروجی چندگانه داشته باشد. اگر بیش از یک خط در نمودار ترسیم شود، آنگاه خروجی های چندگانه دارد و ما باید آن را در اینجا تعریف کنیم.

باز هم می توانیم در متاتریدر بررسی کنیم که شاخص های ما از چه تعداد مقادیر خروجی استفاده می کنند. برای انجام این کار، ما باید شاخص را به نمودار اضافه کنیم و سپس MetaTrader -> View -> Data Window را باز کنیم.

ما می توانیم بینیم که شاخص Aroon Up Down ما دارای دو مقدار خروجی است – و دو خط آبی و قرمز ترسیم می کند. با چک کردن مقادیر در پنجره Data می توان دید که اولین مقدار مربوط به خط آبی است و مقدار دوم مربوط به خط قرمز می باشد. بنابراین می توانم مقادیر خروجی را برای تعریف شاخص مان به صورت زیر تعریف کنم:

همه کار همین است، این روش تعریف کامل شاخص جدید سفارشی است. هنگامی که ما روی OK کلیک کنیم شاخص به برنامه اضافه می شود و شما می توانید آن را مانند هر شاخص دیگر استفاده کنید.

وقتی شما از قبل شاخص سفارشی تعریف شده در جادوگر اکسپرت دارید، می توانید از آن به سادگی مانند هر شاخص دیگر درون سازی شده استفاده کنید. شما می توانید از شاخص های سفارشی خود در شرایط معامله استفاده کنید:

به سادگی جعبه ترکیبی با عنوان شاخص های سفارشی را باز کنید و یکی از مواردی را که می خواهید استفاده کنید پیدا کنید. جعبه ترکیبی شاخص های سفارشی شامل تمام شاخص های سفارشی تعریف شده در سیستم می باشد.

شاخص خود را انتخاب کنید (مثلا QQE_ADV) و می توانید آن را با هر مقدار متغیردیگری در سمت راست، حتی یک شاخص سفارشی مقایسه کنید.

توجه کنید!

برخی از شاخص های سفارشی دارای مقادیر مختلف خروجی هستند – به عنوان مثال کانال های Keltner مقادیر کانال بالا، متوسط ​​و پایین را بر می گرداند.

شما می توانید مقدار خروجی را در پانل مشخصات انتخاب کنید.

شاخص های سفارشی را می توان در سطوح قیمت سفارشات نیز استفاده کرد، مثلا زمانی که سطح قیمتی را برای سفارشات توقف یا  حد ضرر یا حد سود تعریف می کنید .

توجه کنید!

برای استفاده از شاخص سفارشی در متاتریدر خود، فایل شاخص باید در دایرکتوری “{MetaTrader4}/experts/indicators directory”  کپی شود تا اکسپرت ما بتواند آن را پیدا کند و از آن استفاده کند.

در زیر شرح همه آیتم هایی که در هنگام ایجاد شرایط در دسترس شما می باشند، آمده است.

1-5. داده قیمت

شامل تمام مقادیر داده های قیمتی استاندارد، از جمله Ask، Bid، Open، High، Low، Close، Open Daily، و غیره می باشد.

Ask, Bid
قیمت فعلی خرید و فروش کارگزار

Spread
مقدار کارمزد فعلی را در واحد پیپ واقعی برمی گرداند – بنابراین اگر مقدار کارمزد 3.5 پیپ باشد، مقدار 0.00035 را بر می گرداند و نه 3.5 را.

SpreadInPips
کارمزد فعلی در واحد پیپ بر می گرداند – بنابراین اگر مقدار کارمزد 3.5 پیپ باشد، مقدار  3.5 را بر خواهد گرداند.

Open، High، Low، Close
قیمت های Open، High، Low و Close  شمعدانی داده شده می باشد

Open Daily, High Daily, Low Daily, Close Daily
قیمت های Open، High، Low و Close  روز داده شده می باشد.

Heiken Ashi Open, High, Low, Close
مقدار هیکن اشی برای قیمت های Open, High, Low , Close   شمعدانی داده شده می باشد.

شامل تمام شاخص های فنی استاندارد متاتریدر4 می باشد:

 • Accellerator Oscilator
 • Accumulation/Distribution
 • Alligator
 • Average Directional Movement Index (ADX)
 • Average True Range (ATR)
 • Awesome Oscilator
 • Bears Power
 • Bollinger Band
 • Bulls Power
 • Commodity Channel Index (CCI)
 • Demarker
 • Envelopes
 • Force Index
 • Fractals
 • Gator Oscillators
 • Ichimoku Kinko Hyo
 • Heiken Ashi
 • MACD
 • Market Facilitation Index
 • Momentum
 • Money Flow Index
 • Moving Average
 • Simple Moving Average
 • Exponential Moving Average
 • Triple Exponential Moving Average
 • Moving Average of Oscillator
 • On Balance Volume
 • Parabolic SAR
 • Relative Strenght Index (RSI)
 • Relative Vigor Index
 • Standard Deviation
 • Stochastic Oscilator
 • Volume
 • Williams % Range

شامل شاخص ها و توابع سفارشی درون سازی شده مختلف، برای بدست آوردن بالاترین یا پایین ترین سطح، بزرگترین یا کوچکترین دامنه و غیره می باشد.

و همچنین شامل تمام شاخص های جدید سفارشی است که شما تعریف کرده و یا به جادوگر اکسپرت وارد کردید .

Custom Indicator

به شما اجازه می دهد تا شاخص سفارشی خود را به صورت دستی مشخص کنید. هرچند این کار ساده تر از استفاده از قابلیت درون سازی شده “وارد کردن یک نشانگر سفارشی” که در اینجا توضیح داده شد، می باشد.

Price Difference

تفاوت بین دو قیمت  را برمیگرداند

Highest, Lowest

مقادیر قیمت بالاترین قله یا پایین ترین دره دوره میله های داده شده را بر می گرداند.

Highest In Range, Lowest In Range

مقادیر قیمت بالاترین قله یا پایین ترین دره شمعدانی ها را  در محدوده داده شده را بر می گرداند.

Bar Range

انداه میله – فاصله قیمت بالا و پایین، در واحد پیپ واقعی (مقداری مانند 0.023 و نه 23) را بر می گرداند.

Biggest Range, Smallest Range

بزرگترین یا کوچکترین محدوده میله در دوره شمعدانی های داده شده می باشد

مقادیر فعلی ساعت، دقیقه، روز یا روز هفته را به وقت کارگزار بر می گرداند.

Time

زمان شمعدانی داده شده بصورت یک عدد (قابل مقایسه با توابع-> تابع () GetTime ) می باشد.

این زمان میله فعلی است، و شامل ثانیه نمی باشد.

TimeCurrent

مقدار زمان فعلی (از جمله ثانیه) به صورت یک عدد (قابل مقایسه با توابع-> تابع () GetTime ) می باشد.

این زمان مقدار آخرین تیک را برمی گرداند، همچنین شامل ثانیه هم می باشد.

توابعی که به شما اطلاعاتی در مورد سفارشات باز یا بسته و غیره می دهد.

Market Position

معاملات فعلی بازار را بر می گرداند. اگر معاملات زیادی در یک زمان باز باشند، اولين معامله باز را بر خواهد گرداند.

موقعیت بازار می تواند یکی از موارد ذیل باشد:

 Flat- هیچ سفارشی باز نیست

 Long – معامله خرید باز است

 Short- معامله فروش باز است

Order Position

معامله فعلی بازار را با شماره انحصاری مشخص شده بر می گرداند.

Order Last

نوع آخرین معامله  (long  یا  short) فعال شده (معاملات آنی نه معاملات معلق) را بر می گرداند.

Last Order Today

نوع آخرین سفارش امروز (معاملات آنی نه معاملات معلق) را بر می گرداند.

Bars Since Order Open

تعداد میله از جایی که سفارش با شماره انحصاری خاص باز شده را بر می گرداند. اگر شماره انحصاری  را با 0 تنظیم کنید، تعداد میله ها را از زمان آخرین سفارش باز شده بر می گرداند.

Bars Since Order Closed

تعداد میله از جایی که سفارش با شماره انحصاری خاص بسته شده را بر می گرداند. اگر شماره انحصاری  را با 0 تنظیم کنید، تعداد میله ها را از زمان آخرین سفارش بسته شده را بر می گرداند.

Pending Order Exists

اگر سفارش معلقی (توقف یا محدود)  با شماره انحصاری داده شده موجود باشد مقدار “true” را بر می گرداند.

Order Opened This Bar

اگر سفارش با شماره انحصاری داده شده در میله فعلی باز شده باشد مقدار “true” را بر می گرداند.

Order Opened This Minute

اگر سفارش با شماره انحصاری داده شده در دقیقه فعلی باز شده باشد مقدار “true” را بر می گرداند.

Order Closed This Bar

اگر سفارش با شماره انحصاری داده شده در میله فعلی بسته شده باشد مقدار “true” را بر می گرداند.

Order Closed This Minute

اگر سفارش با شماره انحصاری داده شده در دقیقه فعلی بسته شده باشد مقدار “true” را بر می گرداند.

Orders Opened Today

تعداد سفارشات باز شده امروز را  برمی گرداند.

Open P/L (in pips)

مقدار سود/ضرر را برای معامله باز با شماره انحصاری داده شده بر می گرداند. اگر شماره انحصاری را با 0 تنظیم کنید، مجموع سود/ضرر تمام معاملات باز را  بر می گرداند.

Closed P/L (in pips)

مقدار سود/ضرر  برای معامله بسته شده با شماره انحصاری داده شده را بر می گرداند. اگر معامله هنوز بسته نشده است مقدار 0 را بر می گرداند. اگر شماره انحصاری را با 0 تنظیم کنید، سود/ضرر آخرین معامله بسته شده را  بر می گرداند.

Sum of Closed P/L (in pips)

مجموع سود/ضرر معاملات بسته شده را در واحد پیپ برای تعدا دX عدد از آخرین سفارشات با توجه به شماره انحصاری داده شده را بر می گرداند. اگر سفارش هنوز بسته نشده باشد 0 برگردانده خواهد شد. اگر شماره انحصاری 0 باشد، مجموع سود/ضرر آخرین معاملات بسته شده را بر می گرداند.

Open P/L (in money)

مقدار سود/ضرر معامله باز با  شماره انحصاری داده شده را به واحد پول حساب بر می گرداند. اگر شماره انحصاری  را با 0 تنظیم کنید، مجموع سود/ضرر  معاملات باز را برای تمام سفارشات فعال بر می گرداند.

(Closed P/L (in money

مقدار سود/ضرر آخرین معامله بسته شده با شماره انحصاری داده شده را به واحد پول حساب بر می گرداند. اگر سفارش هنوز بسته نشده باشد 0 برگردانده خواهد شد. اگر شماره انحصاری  0 باشد، سود/ضرر  آخرین معامله بسته شده را بر می گرداند.

Sum of Closed P/L (in money)

مجموع سود/ضرر تعداد X عدد از آخرین معاملات بسته شده با شماره انحصاری داده شده به واحد پول حساب را بر می گرداند. اگر سفارش هنوز بسته نشده باشد 0 بازگشت داده خواهد شد. اگر شماره انحصاری  0 باشد، مجموع سود/ضرر تعداد X عدد از آخرین معاملات بسته شده را بر می گرداند.

Total Profits

تعداد معاملات بسته شده سودآور را در تعداد  Xعدد از  آخرین معاملات با شماره انحصاری تعیین شده را بر می گرداند. اگر شماره انحصاری 0 باشد، تعداد معاملات سودآور را در تعداد  Xعدد از  آخرین معاملات بسته شده را برگشت می دهد

Total Losses

تعداد معاملات بسته شده ضررده را در تعداد  Xعدد از  آخرین معاملات با شماره انحصاری تعیین شده را بر می گرداند. اگر شماره انحصاری 0 باشد، تعداد معاملات ضررده را در تعداد  Xعدد از  آخرین معاملات بسته شده را برگشت می دهد

Current Position Size

مقدار حجم سفارش فعلی (lots) را برای سفارش با شماره انحصاری داده شده بر می گرداند. اگر شماره انحصاری را با 0 تنظیم کنید، مجموع مقدار حجم تمام سفارشات فعال را به شما نشان می دهد

 

Account Balance

مقدار سرمایه حساب را به واحد پول حساب بر می گرداند.

Account Equity

مقدار ارزش جاری سرمایه حساب را به واحد پول حساب بر می گرداند.

Order Opening Price

قیمت باز شدن سفارش با شماره انحصاری را بر می گرداند

Order SL

مقدار حد ضرر سفارش را برمی گرداند

Order PT

مقدار حد سود سفارش را برمی گرداند

Symbol

یک رشته متنی که نام ابزار مالی فعلی را در خود دارد، برمی گرداند

Order Symbol

نام نماد را برای سفارش با شماره انحصاری داده شده بر می گرداند

شامل توابع درون سازی شده برای تغییر و دستکاری مقادیر می باشد

Addition, Subtraction, Multiplication, Division

اجرای عملگرهای داده شده  بر روی دو عملوند:

 • Parameter1 + Parameter2))
 • Parameter1 – Parameter2))
 • Parameter1 * Parameter2))
 • Parameter1 / Parameter2))

Indicator Angle

یک تابع برای اندازه گیری افزایش یا کاهش زاویه شاخص است. توجه داشته باشید که قابلیت استفاده از آن خیلی زیاد  به تنظیم صحیح پارامتر ضریب بستگی دارد!

زاویه شاخص که روی صفحه نمایش می بینید بستگی به مقیاس نمودار و زمان بندی دارد، این امر نمی تواند توسط اکسپرت قابل شناسایی باشد.

مقدار ضریب مناسب برای تمام شاخص های قیمت مانند EMA، Bollinger Bands، و غیره 0.00005 (0.005 برای جفت بر اساس JPY) می باشد.

برای شاخص هایی مانند CCI، بهترین مقدار ضریب در حدود 25-50 است.

Indicator Average

یک تابع برای محاسبه میانگین هر شاخص است. این تابع با قابلیت MT4 در استفاده از میانگین متحرک با شاخص دیگری در نمودار مطابقت دارد.

Minimum, Maximum

حداقل یا حداکثر دو مقدار را بر می گرداند.

ConvertToPips

این تابع متضاد تابع  ConvertToRealPips() است. این تابع مقدار پیپ واقعی (عدد اعشاری) را به پیپ تبدیل می کند. این تابع به طور خودکار واحد پول استفاده شده و تعداد رقم اعشار آن را تشخیص می دهد. به عنوان مثال مقدار 0.0060 را به 60 پیپ تبدیل می کند.

ConvertPLToRealPips

شبیه به ConvertToRealPips است، اما شما می توانید توابع سود/ضررر استراتژی را با این تابع تبدیل کنید.

GetTime

زمان تعیین شده توسط پارامترهای ساعت و دقیقه را به مقدار عددی بر می گرداند.که مناسب برای مقایسه با  TimeValue -> Time می باشد.

به این ترتیب شما می توانید از شرایط زمانی در معاملات خود استفاده کنید.

یک مثال از شرایط می تواند Time[1]= GetTime (8,30)  باشد – که اگر زمان در نوار قبلی 8:30 بود نتیجه مقدار درست خواهد بود.

IsBarOpen

هنگامی که میله باز شد، مقدار درست را بر می گرداند. این اتفاق تنها یکبار در هر میله می افتد ، بنابراین شما می توانید از این شرایط برای استراتژی هایی که باید تنها یک معامله در هنگام باز شدن میله ارسال کنند استفاده کنید.

شامل توابع درون سازی شده برای دستکاری مقادیر می باشد

Number

از آن برای مشخص کردن یک عدد در شرایط استفاده می شود.

String

استفاده از آن برای مشخص کردن رشته در شرایط استفاده می شود، برای مثال برای مقایسه کردن مقادیر با تابع نماد

Candle Pattern

اگر الگوی شمعدانی مشخص شده در موقعیت داده شده در نمودار شکل گرفته باشد، مقدار درست را بر می گرداند .

الگوهای شمع پشتیبانی شده:

 • Doji
 • Hammer
 • Shooting Star
 • Dark Cloud
 • Piercing Line
 • Bearish Engulfing
 • Bullish Engulfing
 • Bearish Harami
 • Bullish Harami
 • Bearish Harami Cross
 • Bullish Harami Cross

8-5. متغیرها

این گروه شامل لیستی از تمام متغیرها (پارامترهای استراتژی) است که شما در برگه استراتژی تعریف کردید.

Enter at Market/Limit/Stop

معامله جدید آنی در بازار، معلق از نوع محدود و یا توقف باز می کند. شما می توانید بسیاری از پارامترها را در سفارش خود پیکربندی کنید، از جمله حد سود، حد ضرر، شناوری حد ضرر و غیره

شما باید یک شماره منحصر به فرد را برای هر سفارش مشخص کنید. شماره انحصاری می تواند هر عدد تصادفی باشد، به عنوان مثال 1، 2، 3، 100، 200، 11111 و غیره

Close Position, Close All Positions

معامله باز (مشخص شده توسط شماره انحصاری)  را بسته و یا تمام سفارشات باز فعال فعلی را در قیمت فعلی بازار می بندد.

Close Position Partially

بخشی از معامله باز را (مشخص شده توسط شماره انحصاری) را می بندد، شما می توانید تعیین کنید که چه مقدار از حجم این سفارش باید بسته شود.

Move PT/SL To

حد ضرر یا حد سود سفارش تعیین شده را به سطح جدید انتقال می دهد. شما می توانید از این تابع برای انتقال SL یا PT یک سفارش بسته به شرایط دیگر، مانند نوسانات بازار، سیگنال معاملاتی و غیره استفاده کنید.

Do Nothing

فقط یک نگهدارنده مکانی برای عمل خالی است. این گزینه را می توان برای مثال برای سیگنال شاخص استفاده کرد.

Assign Variable

یک مقدار جدید را به یک متغیر اختصاص می دهد.

Send Email

ایمیلی آگاه سازی با موضوع و متن مشخص شده را ارسال می کند.

توجه کنید! –  این گزینه به عملکرد ارسال ایمیل در متاتریدر بستگی دارد، بنابراین نیاز است شما به طور صحیح گزینه  تنظیمات ایمیل در متاتریدر (MT4: Tools -> Options -> Email Options) را انجام دهید.

تفاوت تابع ارسال ایمیل در آن است که در اینجا شما برای موضوع و متن ایمیل باید علامت نقل قول ” را در آغاز و پایان رشته اضافه کنید ، به عنوان مثال” something to log”.

این قابلیت به شما این امکان را می دهد که رشته ها و مقادیر را مانند  “Ask value:” + Ask به هم پیوند دهید

Log To Journal, Log To File

گزارش ها (Logs) متن تعیین شده در دفتر  وقایع تستر استراتژی یا فایل مشخص شده می باشند.

توجه کنید! – با استفاده از این پارامتر شما همیشه باید از نقل قول های دوگانه” در هنگام مشخص کردن متن استفاده کنید. بر خلاف سایر توابع در جادوگر اکسپرت، این تابع به طور خودکار به آغاز و پایان متن نقل قول های دوگانه اضافه نمی کند.

این قابلیت به شما این امکان را می دهد که متن و  متغیرهای اکسپرت را به هم پیوند دهید، مانند

“Current Ask is:” + Ask

اگر شما برخی از توابع را گم کردید، یا دچار هر مشکلی شده اید یا نمی دانید چگونه می توانید کاری را انجام دهید، بدون هیچ تردید و تاملی با ما تماس بگیرید.

تبریک بابت اتمام راهنمای جادوگر اکسپرت. امیدوارم شما برنامه را دوست داشته باشید و از آن به عنوان بخش مهمی از معاملات خود استفاده کنید.

جادوگر اکسپرت برنامه بسیار جدیدی است و توسعه غیر فعالی دارد. این بدان معنی است که شما می توانید به دنبال ویژگی های جدید هیجان انگیز که عملکرد برنامه را حتی ارتقا  می دهد، باشید.

من پذیرای ایده ها یا پیشنهادات جدید هستم، بنابراین اگر چیزی در جادوگر اکسپرت فراموش شده و یا اگر فکر می کنید برخی چیزها می تواند به شیوه ای متفاوت کار کنند، بدون تردید به من اطلاع دهید.

من برای شما  داشتن معاملات موفق بسیاری را آرزو می کنم.

مارک فریک

من دوست دارم داستان های موفقیت شما را بشنوم، پس لطفا به من ایمیل بزنید:

info@mahdesarmaye.com

دوره آموزشی استراتژی کوانت

ما دوره ای کامل و حرفه ای برای آموزش استفاده اصولی از نرم افزار استراتژی کوانت ایکس Strategy Quant X ساختیم.

پیشنهاد می کنم حتما روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه دوره رو مطالعه کنید.